Haber

72’nci saatte enkazdan ‘Neva’ isimli kedi çıktı, sahipleri abla ve abiyi arıyor

Diyarbakır’da Galeria Site’de depremde yıkılan 8 katlı apartmanın enkazından ‘Neva’ isimli kedi 72’nci saatte sağ olarak kurtarıldı. Enkazda sahipleri Fatma (23) ve Halit Yapıcı (20) kardeşler için arama çalışmaları devam ederken, patileri kırılan kediye atel takıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden biri olan Diyarbakır’da 6 binanın enkazında arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Yenişehir ilçesi Galeria Sitesi’ndeki 8 katlı apartmanda arama kurtarma çalışmaları sürdürülürken, depremin 72. saatinde ‘Neva’ isimli kedi sağ olarak kurtarıldı. Patisi kırılan kedi, UMKE çadırında tedavi altına alındı, ardından hayvanseverler tarafından veterinere götürüldü. Arka patileri kırılan kediye splint uygulandı. Kedinin sahipleri Fatma ve Halit Yapan, arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Kediyi veterinere götüren hayvansever Roza Türk, arama kurtarma çalışmalarının başlamasından bu yana enkazdan çıkan tek canlının Neva olduğunu söyledi.

Enkazda gönüllü olarak çalışan Nurullah Doğan, iş makinesi çalışırken kedinin dışarı çıktığını belirterek, “Enkazını kaldırdı, kedi çıktı. Biz de kaldırıp AFAD’a teslim ettik. İki bacağı kırıldığı için veterinere götürdük. Canlıya kavuşmak ümidiyle” dedi.

guzelyurt-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu