Haber

AK Parti’li Dağ: “Türkiye Yüzyılı’nın adımlarını teker teker atmaya devam ediyoruz”

AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında bundan sonra dünyada hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Türkiye Yüzyılı’nın adımlarını teker teker atmaya devam ediyoruz” dedi.

AK Parti İzmir Vilayet Başkanlığı tarafından, partiye yeni katılan üyelere yönelik Karşıyaka Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde rozet takma merasimi gerçekleştirildi. Sembolik olarak 100 bireye rozetin takıldığı merasime AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir Vilayet Lideri Kerem Ali Daima, AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle ve AK Parti Karşıyaka İlçe Lideri Didem Keseli katıldı.

“Bunda sonra dünyada artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”

Törende konuşma yapan AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Dağ, seçim süreci hakkında açıklama yaparak CHP’ye yüklendi. AK Parti’li Dağ, “2001’de ‘Bundan sonra Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedik. Artık de diyoruz ki; Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında bundan sonra dünyada hiçbir şey eskisi üzere olmayacak. Türkiye Yüzyılı’nın adımlarını teker teker atmaya devam ediyoruz. Bir seçime gidiyoruz. 5-6 ay sonra bir seçim yapacağız. 2023 en kritik seçimler. Ben şöyle bir metafor düşünüyorum. Ortada iki tane gemi var. Gemiler yol alıyor. Gemide kaptan lazım, rota lazım, güvertede insan lazım. Bu gemilerin birinde kaptan sorunu var mı? Yok. Kaptanı Recep Tayyip Erdoğan. Başka gemide şu anda kaptan var mı? Yok. Cumhurbaşkanı adayı muhakkak olsa da ona bir kaptan diyebilir miyiz? Diyemeyiz. Bir Cumhurbaşkanı adayı olacak lakin kim ona yol metot gösterecek? 5 tane genel lider ne durumda olacak? Bunu bilmiyoruz. Kaptan sorunu var. Bu iki gemide birinin rotası belirli. Vatandaşın gözü önünde devam ediyor. Türkiye Yüzyılı diyoruz, Togg’u açıyoruz. Vatandaşımızın bizden gelen taleplerini EYT’sinden alım gücünü arttırmaya, pandemi sonrası ortaya çıkan ekonomik problemleri çözmeye uğraş veriyoruz. Yok demiyoruz. Bu türlü bir sorun var biz çözeceğiz diyoruz. Çözüyoruz. Öbür tarafın rotası muhakkak mi? Neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz” açıklamasında bulundu.

“Bizim milletimiz daima direkt tarafa karar vermiştir”

Açıklamasını sürdüren Dağ, “Bir haftadır CHP Genel Lider Yardımcıları ile küme lider vekilleri birbiriyle hengame ediyor. GÜZEL Parti’nin eski sözcüsü ‘Kılıçdaroğlu’ndan olmaz’ diyor. Küme lider vekilleri ‘Haddini bil’ diyor. Başkası başkasına ‘Kulağını çekin bu çocuğun’ diyor. Sen daha maça çıkmamışsın. Maça çıkmadan evvel soyunma odasında hengame ediyorsun. Soyunma odasında arbede eden gruba bu taraftar niçin takviye versin? Bu iki geminin bir tarafında istikrar, inanç, kararlılık var. Başka tarafında istikrarsızlık, kaos var, arbede var. Ben biliyorum ki bizim milletimiz daima direkt tarafa karar vermiştir. Allah’ın izniyle yine doğrudan şaşmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Son 1 yılda 65 bin 246 üye

Törende yaptığı konuşmasında son bir yılda yapılan üye sayısına dikkat çeken AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, rekor kırdıklarını söyledi. AK Partili Sürekli, “İzmir’de başlattığımız online üyelik çalışmaları sonucunda yaklaşık 10 bin üye kaydettik. Bir iştirak merasimini geçtiğimiz haftalarda öteki siyasi partilerden arkadaşlarımızı ortamıza alarak yaptık. Türkiye Yüzyılı’na ben de varım mottosuyla katılım törenlerine devam edeceğiz. Akın akın üye geliyor. Üç yılda 212 bin yeni üye, AK Parti İzmir ailesine, aramıza katıldı. Bu bir rekordur. Bu yıl dün akşam itibariyle bu yılki yeni üye sayımız 65 bin 246. Her şey teşkilat. Teşkilat varsa, bizler de varız, başarı da var” diye konuştu.

“Karşıyaka Stadı’nı engellediler, dava açtılar”

Sürekli, konuşmasında, “Her yağmurda İzmir’in hali içler acısı. Mavişehir’de ‘Bir opera binası yapıyoruz’ dediler. Teslim edilmesi gereken tarihin üzerinden iki yıl geçti hala inşaat yüzde 45’te. Mavişehir’in göbeğinde bir rezalet duruyor. İşte bunların belediyeciliği bu. Etraf mahallelerle merkez mahalleler ortasında ayrımcılık var. Artık merkez mahalleleri de bıraktılar. Hiçbir şey yapmıyorlar. Karşıyaka Stadı yapılması lazımdı. Karşıyaka stadının birinci fikri 2012 yılında ben ilçe lideriydim, Genel Liderimiz Hamza Dağ da milletvekiliydi. O vakit biz gündeme getirdik. Türkiye’nin en iyi mimarına proje çizdirildi. Engellediler, dava açtılar. CHP’li belediye odalarla birlikte o stada müsaade vermediler. Daha sonra biz Göztepe’de, Alsancak’ta stadı yaptık. Oralarda nasıl olduysa Karşıyaka’da da olurdu” dedi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu