Haber

AK Parti’li Karahocagil: “Kadına şiddete karşı yasal altyapıyı güçlendirdik”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, bayana şiddete karşı yasal altyapıyı güçlendirdiklerini belirtti.

Karahocagil, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, AK Parti hükümetlerinin, büyüyen ve gelişen bir Türkiye için aile ve toplumu her vakit ön planda tuttuğunu söyledi.

“Güçlü aile, güçlü Türkiye” sloganıyla her vakit vatandaşın yanında yer aldıklarını lisana getiren Karahocagil, aile bütünlüğünü müdafaayı ve çocukların ailelerinden kopmamalarını sağlamak için aile odaklı hizmet modellerine öncelik verdiklerini tabir etti.

Karahocagil, gereksinim sahibi vatandaşlara 2002-2022 devrinde yaklaşık 544,9 milyar lira meblağında toplumsal yardım yapıldığını anlatarak, şunları söyledi:

“Kadına şiddete karşı yasal altyapıyı güçlendirdik. 2002’de ülkemizde 11 kadın konukevi 283 kapasite ile hizmet veriyorken bugün 149 kadın konuk evimiz 3 bin 624 kapasite ile hizmet sunuyor. Şiddet önleme ve izleme merkezlerini 81 ilimize yaygınlaştırdık. Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında 2,6 milyona yakın er ve erbaşa, kamu görevlisine, din görevlisine, sağlık görevlisine, kolluk görevlisine eğitim ve seminerler verdik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu