Haber

Bakan Soylu: “Kara para aklayan da şerefsizdir, uyuşturucu ticareti yapan da şerefsizdir, ispat etmeyen de şerefsizdir”

Bakan Soylu: “Kara para aklayan da şerefsizdir, uyuşturucu ticareti yapan da şerefsizdir, ispat etmeyen de şerefsizdir”

ANKARA – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kara para aklayan da şerefsizdir, uyuşturucu ticareti yapan da şerefsizdir, ispat etmeyen de şerefsizdir dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bakanlığının 2023 bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Bakan Soylu uyuşturucu ticaretine ilişkin gelen soruya şu cevabı verdi:

“Bir ülkede uyuşturucu yakalanmasının, uyuşturucuyla gayretin, bir ülkede uyuşturucu girmemesi için çabanın başarısızlık olarak ortaya konduğu herhalde bizim meclisimizdeki bu zabıtlar olacaktır. Türkiye’de Afyonu ben üretmedim. Afyon’u bu sıranın bağlı olduğu ABD üretti. Biz hiç Amerikancı olmadık. Türkiye o denli bir gayret yaptı ki, eroinin rotasını Akdeniz rotasına çevittirdi.

Biz milletimizi uyuşturucudan korumak için elimizden gelen her şeyi ortaya koymak bütün kurumları bu hususta sevk etmek için büyük bir efor sarf ediyoruz. Diyeceksiniz ki ‘Türkiye cari açığını kapatmak için uyuşturucu ticareti yapacak’. Bu salonda kimin aklına bu türlü bir şey geliyor. Kara para aklayan da onursuzdur, uyuşturucu ticareti yapan da onursuzdur, ispat etmeyen Kılıçdaroğlu da onursuzdur. Kılıçdaroğlu onursuzdur.”

Ardından çıkan tartışma sonucunda oturuma 15 dakika orta verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu