Haber

Cengiz Ünder aday kadrodan neden çıkarıldı, aday kadroda neden yok?

Cengiz Ünder Aday neden takımdan çıkarıldı? Hakan Çalhanoğlu ile Cengiz Ünder Milli Takım’ın Almanya ve Galler ile oynayacağı maçlarda kadroda yer almayacak. Peki Cengiz Ünder aday kadrodan neden çıkarıldı, aday kadroda neden yok? Detay…

CENGİZ ÜNDER ADAY PERSONELDEN NEDEN ÇIKARILDI?

Milli Takım’da Almanya ve Galler ile oynanacak maçlar için Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu aday takımdan çıkarıldı.

TFF’den yapılan açıklamada, Ünder’in daha önceki planlama kapsamında aday kadrodan çıkarıldığı, Çalhanoğlu’nun ise üst solunum yolu enfeksiyonu ve hamile eşinin doğumunun yaklaşması nedeniyle aday kadrodan çıkarıldığı belirtildi.

TFF’den yapılan açıklama şu şekilde:

“CENGİZ PLANLAMA KAPSAMINDAN ÇIKTI”

18 Kasım’da Almanya ile oynayacağı özel deplasman maçı için bugün Berlin’e gidecek olan A Milli Takımımız’ın aday kadrosunda değişiklik yapıldı. A Milli Futbolcularımızdan Cengiz Ünder, 18 Kasım’da aday kadroya davet edildi. Yeni teknik heyetimizin antrenman yöntemlerini ve futbol ideolojisini bizzat deneyimlemek ve takım arkadaşlarıyla birlikte çalışmak amacıyla İstanbul’da 4 günlük kamp dönemi geçiren Milli Takımımızın Almanya ve Galler maçları. Berlin’e gitmeden önce kamp ekibinden ayrıldı.

“ÇALHANOĞLU’NUN EŞİ DOĞUM OLACAK”

Takım kaptanımız Hakan Çalhanoğlu, üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle Milli Takımımızın dün ve bugünkü idmanına katılamadı. Sağlık durumunun yanı sıra bebek bekleyen eşinin doğumunun da çok yaklaştığı bilgisi verilen milli oyuncumuz, teknik heyetimiz kararıyla dikkate alınarak aday kadromuzdan çıkarıldı. Ulusal Grup A.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu