Haber

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, “Halil İbrahim Sofraları Buluşması”na katıldı

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Biz bu ülkede 85 milyon insanın nimetlerimizi ve hizmetlerimizi eşit ve ortak paydada paylaşmasını istiyoruz, mücadelemiz budur.” söz konusu.

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illerde Millet İttifakı tarafından düzenlenen “Halil İbrahim Sofraları Buluşması” için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte geldiği kentte Uysal, Ramazan Bayramı namazını Zafer Camii’nde kıldı.

Namazın ardından Asri Mezarlığı’na gelen Uysal ve Soyer, depremde hayatını kaybedenlerin kabirlerini ziyaret ederek, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileyerek bayramlarını kutladı.

Daha sonra Garnizon Şehitliği’ne giden Uysal, şehitlerin mezarlarının üzerine karanfiller bırakarak dua etti.

Mezar ziyaretinin ardından Soyer ile Toprak Mahsulleri Ofisi deposunda düzenlenen “Halil İbrahim Sofraları Toplantısı”na giden Uysal, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Depremin ardından Ramazan ayını ve Ramazan Bayramı’nı gerçekleştirdiklerini ifade eden Uysal, “Üst üste binen bu süreçlerin ardından Türk demokrasisinin belki de en zorlu sınavı olan 14 Mayıs seçimlerine yaklaşıyoruz. devletlerin ve milletlerin hayatında.Tarihinde dönüm noktaları vardır.Bu tarihi dönüm noktalarında milletimiz, kendisine dayatılanları büyük bir irade ve kararlılıkla her zaman reddetmiş, kendi kaderini çizecek şekilde yürümüştür.” dedi.

14 Mayıs’ın önemini anlatan Uysal, “Biz bu ülkede 85 milyon insanın nimetlerimizi ve hizmetlerimizi eşit ve ortak paydada paylaşmasını istiyoruz, mücadelemiz bu. Bu yaraları birden çok kez sarabileceğimizi biliyoruz. O saygıyla önümüzde mübarek bir yol var, onu bir demokrasi bayramına dönüştürmek bizim elimizde.” ifadeleri kullandı.

14 Mayıs’ın demokrasi bayramı olacağını kaydeden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Vatandaşlarımız bize Cumhuriyeti geçmişte çok zor şartlar altında armağan ettiler. Milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.” Azim ve kararlılık ister.” konuştu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu