Haber

Edremit’te Öğretmenler Günü Kutlandı

Edremit ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı. Şehit Hamdibey Meydanı’nda başlayan programa katılan Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan öğretmenlerin gününü kutladı.

Edremit ilçesinde Öğretmenler Günü kutlama programı Şehit Hamdibey Meydanı’nda başladı. Hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın programda Edremit İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Daha sonra Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde devam eden programda İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Yaşar Ciğer günün mana ve değerini belirten konuşmasını yaptı.

Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin merasimi ile birlikte, emekli olan öğretmenlere erdem dokümanı Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş tarafından verildi. Şiir, fotoğraf ve kompozisyon kısmında dereceye giren öğrencilere armağanları Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan ve Edremit İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Yaşar Ciğer verdi. Öğrenciler tarafından oratoryo gösterisi ve öğretmenler günü hasebiyle hazırlanan görüntü gösterimi sunuldu. 24 Kasım Öğretmenler Günü programı öğretmenler tarafından yapılan müzik dinletisiyle son buldu. Edremit Belediye Lideri Selman Hasan Arslan, “Her daim izinde olduğumuz Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aklı ve bilimi kendine rehber edinerek sonsuz özveriyle aydınlık nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu