Ekonomi

Ekonomi yönetimi Atatürk’ü andı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu X sosyal medya platformunda mesajlarını paylaştı.

Şimşek, paylaşımında şunları söyledi: “Kendisini saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.” İfadesini kullandı.

Bolat, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle andığını belirtti.

Yumaklı, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacaklarının altını çizerek, “Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 85. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyorum. onun sonsuzluğa geçişini.” değerlendirmesini yaptı.

Uraloğlu, millet olarak Atatürk’ün istiklal ve istikbal sevgisini örnek aldıklarına dikkat çekerek, “İstiklal mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. Ölümünün 85’inci yıl dönümü.” dedi.

“Cumhuriyet sonsuza kadar Türk gençliğinin omuzlarında yaşayacaktır”

Bakan Kacır, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85’inci yılında saygıyla andığını belirterek, şunları söyledi:

“Tam bağımsızlık idealini benimseyerek, ülkemizi güçlendirmek ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için çalışmaya devam edeceğiz. Milli sanayimizi büyüteceğiz ve Milli Teknoloji Hamlesi hedeflerimize mutlaka ulaşacağız. Cumhuriyet sonsuza kadar omuzlarda yaşayacaktır. Türk gençliğinin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu