İş

Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni Çanakkale’nin Biga İlçesinde Yapıldı

“Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni” Çanakkale’nin Biga ilçesinde düzenlendi.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği ödül töreninde yaptığı konuşmada, ilçedeki iş insanlarının yatırım yaparak milli gelire değer katmasının gurur verici olduğunu belirtti. üretimlerini ve ihracatlarını kâra dönüştürüyorlar.

Ülkelerin ve milletlerin üretmekten başka seçeneği kalmadığını ifade eden Aktaş, “Ne kadar üretirseniz o kadar güçlü olursunuz. Ne kadar üretirseniz o kadar söz sahibi olursunuz. Biz hem tüccarımıza hem de sanayicimize her zaman destek olmaya çalıştık. Gerçekten Biga için.” “Şehrimiz adına gurur duyacağımız bir gün.” dedi.

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, bu yıl odanın kuruluşunun 50. yılını kutladıklarını hatırlattı.

Ekibiyle yola çıktıklarında kurdukları hayalleri gerçek hedeflere dönüştürdüklerini belirten Doğan, şöyle konuştu:

“Biga’mızın ve ülkemizin 100 yıllık bir tecrübesi var. 100’üncü yılımıza ulaşmanın mutluluğunu hepimiz yaşadık. Elbette 100 önemli bir rakam ama 100’üncü yılın hepimize yüklediği bir misyon var. Devam ediyoruz. Bu misyonun bilinciyle çalışmalarımıza Biga’mızın ikinci yüzyılını planlayarak başladık.” Biga’mız için bir hedef belirledik. Hedefimiz ikinci yüzyılın parlayan yıldızı olmaktır.”

Şadan Doğan, Bozlar Yat Özgür Üretim Bölgesi, Karabiga Konteyner Limanı, Karabiga Marina, Biga demiryolu, OSB genişleme alanı, 3. sanayi sitesi ve spor salonu, coğrafi işaretli işler, veteriner fakültesi ve hayvan hastanesi, Tarıma Dayalı İhtisas OSB, Güzel Sanatlar Lisesi Yıkılan okulların inşası, coğrafi işaretli anıtların tanıtılması, Biga Üniversitesi, iş garantili meslek lisesi gibi projelerin önemine dikkat çekti.

Biga’dan 1 milyar 360 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını belirten Doğan, hedeflerinin ihracatçı üye sayısını daha da artırmak olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından, 2019-2020-2021 ve 2022 yılı kazanımları baz alınarak yüksek vergi ödeyen, ihracat yapan, yüksek istihdama katkı sağlayan firmalara ve ihracatçı üyelere ödülleri takdim edildi.

Ödül törenine CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl, Biga Ticaret Borsası Başkanı Bülent Baş ve diğer konuklar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu