Teknoloji

Google Canınızın Çektiği Yemeği Bulmanızı Kolaylaştıracak Yeni Bir Özelliği Kullanıma Sundu

Google artık yakındaki yiyecekleri bulmanızı kolaylaştırıyor. Hayır. Restoran değil, yiyecekleri bulmanızı kolaylaştıran bir özellik kullanıma sunuldu.

Google’da bir restoran ismi üzerinden çeşitli aramalar yapabiliyor hatta sipariş bile verebiliyorsunuz.

Teknoloji devi bu özelliği bir adım ileri taşıyarak artık kullanıcılara yemek istediği yiyecekleri arama fırsatı sunmaya başladı. Yani Google’a istediğiniz yiyeceği yazarak yakınınızdaki lezzetli yemekleri bulabileceksiniz.

Google’ın yiyecek arama özelliği Android ve iOS uygulamalarında kullanılabiliyor.

Google’da yemekten sorumlu genel müdür Sophia Lin, restoran aramak yerine canımızın çektiği yemeği aramanın daha yararlı olacağını düşünüyor. Evet aslında bu bahiste yalnız değil. Zira bir bölgedeki yiyecek alternatiflerinin hepsini taramak yerine canınızın çektiği yemeği arayarak o restoranları listelemek çok daha efektif.

Google’ın hali hazırdaki arama aracı Lens sayesinde artık Instagram’da gördüğünüz hoş yemeklerin benzerilerini yakınlarınızda bulabilirsiniz.

Bu aramayı yapmak için Instagram’da gördüğünüz yemeğin ekran görüntüsünü alarak Google Lens’e yükleyin ve ‘yakınımda’ seçeneğiyle arama yapın. Bu sayede yapay zeka sizin ağız tadınıza nazaran en düzgün seçenekleri listeleyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu