Haber

Mardin Hastanesinde Çalışmayan Klimalar Hasta Yakınlarını Yaraladı

Mardin Kendi imkanlarıyla getirdikleri vantilatörle serinlemeye çalışan hasta yakınları, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki klimaların çalışmaması nedeniyle duruma tepki gösterdi. Hastanın yakını Yılmaz Erol, “Bir an önce ilgilenilmesini istiyoruz. Hastam 10 gündür burada. Bu kişinin enfeksiyonu nasıl iyileşecek?” Başhekim Mehmet Kabak, arıza nedeniyle klimaların çalışmadığını belirtti.

“BU İNSANIN ENFEKSİYONU NASIL İYİLEŞECEK?”

Hasta yakınlarından Yılmaz Erol, “Yeni yapılan binalarda tüm klimalar çalışıyor, diğer binadaki klimaların hiçbiri çalışmıyor. İnsanlar hastalarını soğutmak için fan getirmeye çalışıyor. Tepki gösterince söyleniyor. Yetkililerin odalarındaki klimaların çalıştığını ancak hastaların olduğu kısımlarda klimaların çalışmadığını kaydeden Erol, “Bir an önce ilgilenilmesini istiyoruz. olası. Hastam 10 gündür burada. Bu kişinin enfeksiyonu nasıl iyileşecek?”

Bir diğer hasta yakını Aysel Sezer ise klimaların çalışmaması nedeniyle perişan olduklarını belirterek, “Biraz vicdan” dedi.

BAŞhekimden ‘DİKKAT ALINDI’ YANITI

Konuyla ilgili telefonla ulaştığımız Hastane Başhekimi Mehmet Kabak bir arıza olduğunu belirterek klimaların çalışmasını sağlayan cihazın yandığını ve yanında bulunan yedek cihazın işlem sırasında yandığını söyledi. patlama da hasar gördü. Cihazların Almanya’dan geldiğini ve yazışmalar nedeniyle cihazın ellerine ulaşmasının 45 gün sürdüğünü belirten Kabak, gerekli önlemleri aldıklarını ifade etti.

Kaynak: ANKA / Sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu