Ekonomi

Medicare Advantage Oranları Aynı Kalırken Sağlık Sigortası Şirketlerinin Hisseleri Düşüyor

Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, özel Medicare Advantage planları sağlayan sağlık sigortası şirketlerine yönelik ödeme oranlarının Ocak ayında açıklanan ilk teklifle aynı kalacağını açıkladı. Bu karar, sağlık sigortası şirketlerinin hisse fiyatlarını etkileyerek Pazartesi günü uzatılan işlem süresi boyunca değerlerinin düşmesine neden oldu.

UnitedHealth Group (UNH) ve CVS Health Corp. (CVS) hisselerinin değeri sırasıyla %4 ve %5’ten fazla düşerken, Centene Corporation (CNC) hisselerinin değeri %2,2 azaldı. Humana (HUM) hisseleri ise %9,5’lik bir düşüş yaşadı.

Düzenleyici otoriteler, Medicare Advantage planlarının 2025 yılında ortalama %3,7’lik bir ödeme artışı alacağını ve bunun da ABD hükümetinin yılın başında önerdiği oran artışıyla tutarlı olduğunu belirtti.

Devlet destekli sağlık sigortasının özel versiyonlarını satarak milyarlarca dolar kazanan sigorta şirketleri, ödemelerde daha büyük bir artış bekliyordu.

Hasta risk değerlendirmelerinde beklenen büyüme dikkate alındığında, ödeme ayarlaması etkili bir şekilde %0.16’lık bir azalma ile sonuçlanacaktır.

Bu ayarlama, yıllık ödeme politikasının daha şeffaf bir şekilde değerlendirilmesini sağlamak için bu unsuru sıklıkla göz ardı eden firmalar ve piyasa analistleri tarafından kullanılan yaygın bir yaklaşımdır. Bu yılki oran ayarlaması, sağlık sigortası şirketlerinin gelecekteki mali performansını tahmin etmeye hevesli yatırımcıların büyük ilgisini çeken Washington D.C.’deki kapsamlı savunuculuk çabalarının ardından geldi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir insan editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu