Haber

Sağlık kontrolüne götürülen Taksim bombacısına vatandaşlardan sert tepki

‘nde 13 Kasım’da 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin de yaralandığı patlamaya ait İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan birtakım zanlıların emniyetteki süreçleri tamamlandı.

SAĞLIK DENETİMİNE GÖTÜRÜLDÜLER

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi’nde bulunan yerleşkesinden 4 polis minibüsüne bindirilen 49 zanlı, zırhlı araçlar eşliğinde çevredeki hastanelerde sağlık kontrolüne götürüldü.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Terörist Ahlam Albashır’ın da ortalarında bulunduğu şüpheliler sıhhat denetiminin akabinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Bu ortada, şüphelilerin Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildiği sırada bazı vatandaşların tepki gösterdiği görüldü.

“HÜSAM” KOD ADLI TERÖRİSTİN İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Sözcü’de yer alan habere nazaran terör saldırısının gerçekleştirilmesinde yardım-yataklık ettiği belirlenen ve Suriye Azez’de emniyet güçlerince gözaltına alındıktan sonra İstanbul’a getirilen “Hüsam” kod isimli terör örgütü mensubunun emniyetteki süreçleri sürüyor.

SEVGİLİSİ TANIŞTIRMIŞ

Ayrıca Beyoğlu Taksim’i kana bulayan bombayı bırakan terör örgütü üyesi Ahlam Albasir’in tabirinde “YPG/ PYD üyesi Ahmed A. ile 2017’de tanıştım. Sevgili olduk. Daha sonra Ahmed Cerablus’a gitti ben de gittim. Ardından bana görevler teklif etti. Daha sonra Ahmed’le irtibatımız koptu. Ancak örgütle irtibatımız kopmadı” dediği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu