Haber

“Seninle olmaya her zaman hazırım”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin ve Azerbaycan Kadın Girişimciliği Geliştirme Derneği (AQSİA) Yürütme Kurulu Lideri Sakine Babayeva’yı Egemenlik Evi’nde ağırladı. Önder Soyer, “İzmir, adını bir Amazon kraliçesinden alıyor. Bu nedenle ilimizde kadınlar her zaman ön plandadır. Bu güzel şehirde bana ihtiyacın olan her an yanında olmaya hazırım.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Azerbaycan Kadın Girişimciliğini Geliştirme Derneği (AQSİA) Yürütme Konseyi Lideri Sakine Babayeva ve beraberindeki 12 kişilik heyeti Egemenlik Evi’ndeki toplantı salonunda ağırladı. İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Lideri Betül Sezgin’in düzenlemesiyle Azerbaycanlı iş kadınlarının İzmir’e yaptıkları yatırımları dinleyen Önder Tunç Soyer, “İzmir bir kadın şehri ve bunu her yerde hissediyorsunuz. Adını Amazon kraliçesinden almıştır. Bir kadının adını taşıyan başka bir şehir yok. Bu nedenle ilimizde kadınlar her zaman ön plandadır. İzmir kadınların kendilerini en özgür hissettikleri şehirdir. Kadınların nezaketi, zarafeti ve varlığı da erkekleri bir şekilde eğitir. Kısacası İzmir hem keyifli, akıllı, kadınsı, özgür, hem öncü hem de lokomotiftir. Bu güzel şehirde bana ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olmaya ve görevimi yerine getirmeye hazırım.”

İş dünyasında değerli bir rol üstlenecek

Azerbaycan Kadın Girişimciliği Geliştirme Derneği (AQSİA) Yürütme Konseyi Başkanı Sakine Babayeva, İzmir’deki işbirliklerini artırmayı hedeflediklerini ve bundan sonraki projelerini Lider Soyer’e aktarmayı hedeflediklerini belirterek, “İki ülkenin tarihi, siyasi, kültürel, sosyal ve ticari ilişkileri. tarih boyunca süregelen ve günümüze kadar gelen iş kadınlarını birleştirip daha da geliştirecek.İki ülke iş kadınları ile birlikte iş dünyasında önemli rol oynayacağız, işbirlikleri artacak ve bu konulara destek olacağız. sosyal ve kültürel alanda sosyal sorumluluk projeleriyle sizlerleyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerin de bize destek olmanızı istiyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu