Haber

Trump destekçisi ABD’li sunucu Carlson, Putin’le röportaj yapacak

ABD’de eski Başkan Donald Trump’a verdiği destekle tanınan Fox News’un eski sunucularından Tucker Carlson, yakın zamanda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile röportaj yapacağını belirtti. Carlson, sosyal medya hesabından paylaştığı video mesajında, “Putin ile röportaj yapmak için Moskova’dayız. Yakında yapacağız.”

Carlson, açıklamasında, Amerikalıların “Rusya ve Ukrayna’da olup bitenlerden tamamen habersiz” olması nedeniyle böyle bir adım atmaya karar verdiğini açıkladı. Carlson, Amerikan halkının ‘dahil olduğu’ çatışma hakkında mümkün olan her şeyi bilme hakkına sahip olduğunu ekledi. Beyaz Saray’ın Putin’le görüşmesini iki kez engellemeye çalıştığını belirten Carlson, “İfade özgürlüğü bizim doğuştan hakkımızdır, inandığımızı söyleme hakkıyla doğarız. Kim olursa olsun bu hak elimizden alınamaz.” Beyaz Saray’da. Ama yine de deniyorlar.” Carlson ayrıca röportajın kendi internet sitesinde yayınlanacağını ve ücretsiz olarak izlenebileceğini de belirtti.

‘ELON MUSK SÖZ VERMİŞTİ’

Sputnik’in haberine göre Amerikalı gazeteci Tucker Carlson, Elon Musk’un Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı röportajın X sosyal ağında yayınlandığında engellenmeyeceğine söz verdiğini söyledi. Carlson, açıklamasında “Elon Musk, bu röportajı X platformunda yayınladığımızda gizlemeyeceğine veya engellemeyeceğine söz vermişti. Bunun için kendisine minnettarız” dedi.

Amerikalı gazeteci Tucker Carlson, ekibinin Moskova gezisinin masraflarını kendilerinin karşıladığını, herhangi bir grup veya hükümetten para almadıklarını söyledi. Carlson, “Bu gezinin parasını kendimiz ödedik. Hiçbir gruptan veya hükümetten para almadık” dedi.

‘ZELENSKİ’YE DE TEKLİF YAPTIM’

Amerikalı gazeteci Tucker Carlson, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’e röportaj teklif ettiğini söyledi. Carlson, “Biz de Zelenskiy ile görüşme talebinde bulunduk. Kabul edeceğini umuyoruz.” dedi.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

karliova-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu