Haber

Tüm Türkiye onun etkisi altına girdi! Meteoroloji’den son dakika uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin tamamının parçalı ve çok bulutlu, yurt genelinde (Şanlıurfa ve Mardin hariç) aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların yerel olarak özellikle Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, Batı İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik, Sinop ve Kastamonu kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın İç Anadolu’nun doğusunda, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda toz taşınması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının yurdun güneydoğusunda mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında olması bekleniyor. Rüzgarın batı kesimlerde kuzey, iç ve doğu kesimlerde güneyden, güneyden ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu’nun doğusunda, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. bölge ve güneyden (40-60 km/s) Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dadır. yapılıyor.

KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI

Yağışların Güney ve Orta Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısında, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyi ile Sinop, Bilecik çevreleri ve kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Kastamonu ilinde sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksama, yağış sırasında kuvvetli rüzgar ve dolu gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgarın; İç Anadolu’nun güney ve doğusundan, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusundan kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği varsayıldığı için tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor. olası aksiliklere karşı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu