Haber

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı hakkında soruşturma başlatıldı

Eski Başkan Yardımcılarından Yılmaz İlkay Arın, Türkiye Boks Federasyonu Lideri Eyüp Gözgeç hakkındaki iddialara ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Gençlik ve SporSağlık Bakanlığı Rehberlik ve Denetleme Müdürlüğü’ne yazı göndererek denetim raporunun gönderilmesini talep etti.

Yönetim kurulundan üç kişinin istifa ettiği Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, basın toplantısında, hakkındaki usulsüzlük iddialarıyla ilgili soruşturma yapılması gerektiğini söyledi. Savcılık ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Teftiş Kurulu’na şikayette bulunan Arın, “Bu konudaki tutumum tamamen sportiftir. Kişisel bir sorunum yok” dedi.

DENETİM KOMİTESİNE ATANAN MÜFETTİŞ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, gelişmelerle ilgili müfettişler görevlendirdi. Türkiye Boks Federasyonu incelendi. Bakanlık müfettişleri, şikâyete konu olan yolluk harçlıklarının eksik ödenmesi, 3 denetimden geçen federasyona iade parasının ödenmemesi, ailelerden şampiyonalara gitmek için para alınması, federasyona borçlanıldığının gösterilmesi 2022-2023 bütçe görüşmeleri öncesinde ve özellikle Erzurum’da Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan bütçe. Düzenlemede toplanan 122 bin Euro’nun 8 ay süreyle resmi hesaplara yatırılması konusuna odaklandıkları öğrenildi. Müfettişlerin başka konularda da incelemelerini sürdürdüğü belirtildi.

Savcılık, BAKANLIKTAN İNCELEME RAPORU İSTEDİ

Başkan Eyüp Gözgeç hakkında 14.08.2023 ve 15.08 2023 tarihlerinde yapılan iki kabahat şikâyeti üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 31.08.2023/177358 sayılı soruşturma belgesinde yapılan usulsüzlüklere ilişkin kararını verdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Kabahatleri Soruşturma Bürosu, iki belgeyi birleştirerek Gençlik ve Spor Bakanlığı Rehberlik ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na yazı göndererek şikayet konusu federasyon tarafından hazırlanacak raporun federasyona bildirilmesi talebinde bulundu. savcılık.

Bu gelişme üzerine bakanlık, teftiş kurulunun raporunu derhal tamamlayacak ve gündeme getirilen hususlara ilişkin raporunu tamamlayarak Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderecek.

cesmeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu