Ekonomi

Uşak Organize Sanayi Bölgesi 22. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) 22. Olağan Genel Kurulu, Vali Yardımcısı Kamuran Mustafa Ballı ve sanayicilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Uşak Organize Sanayi Bölgesi 22. Genel Kurul Toplantısı Uşak Vali Yardımcısı Kamuran Mustafa Ballı, Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyeleri, protokol üyeleri, sanayici ve işadamları.

Toplantının açılışında konuşan Uşak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, bölgeye yapılan yatırımlarla Uşak’ta sanayiyi büyüterek daha fazla istihdam, ihracat ve katma değer yaratma yolunda ilerlediklerini söyledi. Ardından bir konuşma yapan Uşak Vali Yardımcısı Kamuran Mustafa Ballı, 100 Yılın Afeti olan 6 Şubat depremlerinde Uşak sanayisinin değerli bir rol oynadığını söyledi. Konuşmaların ardından bir konuşma yapan AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, “Ülke ihracatını artırmada başarısız olan sanayicilerimizin sayesinde. Biz iktidara geldiğimizde 192 tane organize sanayi vardı. Bunun üzerine bir de şunu ekledik: Parsel sayılarına baktığımızda ise dönemimizde 11 bin 400 parsel varken, dönemimizde 46 bin 500 parsel eklendi ve istihdam anlamında 57 bin 900 parsel artırıldı. ülkenin bir kısmı devam ediyor. Organize sanayilerin altyapısının iyileştirilmesi anlamında 37 milyar lira kredi sağladık. Uşak ilimizde 770 milyon liralık kredi kullanıldı” dedi.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, 6 Şubat depremlerinde Uşaklı sanayicileri özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Konuşmaların ardından toplantı gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti. – USAK

haber-sur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu