Haber

Yenişehir Belediyesi Malatya’nın köylerine yardım malzemesi ulaştırdı

Binlerce depremzedeye temel ihtiyaç malzemelerini ulaştıran ve yüzlerce vatandaşın barınmasını sağlayan Mersin Yenişehir Belediyesi, deprem bölgesinde de çalışmalarını sürdürüyor.

Hatay Samandağ’da temizlik ve Adıyaman Gölbaşı’nda ilaçlama çalışması yapan Yenişehir Belediyesi, Gölbaşı’nda kurduğu portatif mutfakla günde 2 bin 500 kişiye yemek yapıyor. Yenişehir Belediyesi ekipleri bugün Malatya’ya giderek köylerdeki vatandaşlara temel ihtiyaç malzemelerini ulaştırdı.

Yenişehir Belediyesi’nin kurduğu organizasyon kapsamında bağışlanan ihtiyaç malzemeleri, hem Mersin’e gelen depremzedelere veriliyor hem de afet bölgesindeki en ücra yerleşim yerlerine gönderiliyor. İlk etapta afetten etkilenen illere 22 TIR yardım malzemesi ulaştıran Yenişehir Belediyesi, ihtiyaç durumuna göre takviye göndermeye devam ediyor. Yenişehir Belediyesi son olarak Malatya merkeze bağlı köylerde yaşayan vatandaşlara temel ihtiyaç malzemeleri ulaştırdı. Yenişehir Belediyesi ekipleri, köy köy, kapı kapı dolaşarak ihtiyaç duydukları malzemeleri depremzedelere ulaştırdı.

Başkan Abdullah Özyiğit, “Durmayacağız, yorulmayacağız” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Mersin’de binlerce depremzedeyi ağırlıyoruz. Temel ihtiyaç malzeme desteğini tüm imkanlarımız ile sağlamakta ve konaklama hizmeti vermekteyiz. Psikososyal destekten hamam hizmetine kadar her türlü ihtiyacında vatandaşımızın yanındayız. Gönüllülerimiz ve ekiplerimizle seferberliğimiz devam ediyor. Aynı zamanda bölgede çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hep birlikte yaraları sarma noktasında durmayacağız, yorulmayacağız” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-karakoyunlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu