Yaşam

Yönetmeni Film Setinde Vuran Hollywood Yıldızı Alec Baldwin Hakkında Yeni İddialar!

Hollywood’un sevilen oyuncularından 64 yaşındaki Alec Baldwin, hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği “Rust” filmi için Ekim 2021’de setteydi. ABD’nin Santa Fe, New Mexico eyaletindeki sette çekilen filmle ilgili inanılmaz bir haber tüm dünyayı dehşete düşürdü.

Gelin detaylara birlikte bakalım.

2021 yılında çekimlerine başlanan ‘Rust’ adlı filmde başrolü Hollywood’un yıldız oyuncularından Alec Baldwin oynayacaktı.

ABD’nin New Mexico eyaletindeki Santa Fe kentindeki sette inanılmaz bir olay yaşandı.

Alec Balwin, çekim sırasında elindeki tabancayla sinemanın peyzaj yönetmeni Halyna Hutchins’i göğsünden vurdu ve Hutchins kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İlerleyen günlerde Halyna Hutchins’in eşi Matthew Hutchins, Alec Baldwin ve sinema yönetmenlerine dava açtı. Alec Baldwin “kasıtsız adam öldürme” ile suçlandı.

Aynı zamanda Baldwin ile birlikte sette silah güvenliğinden sorumlu olan Hannah Gutierrez-Reed de “kasıtsız adam öldürme” ile suçlandı.

Baldwin ve Gutierrez-Reed, yanlış bulunursa 18 aya kadar hapis ve 5.000 dolar para cezasına çarptırılabilir.

Matthew Hutchins’in açtığı davanın ardından Hutchins’in ailesiyle anlaşma sağlandı.

Dünyanın gündemine oturan suçlamalar ve davanın resmi detayları sabaha karşı ortaya çıktı.

Müdür yardımcısı Halls, silahın içinde gerçek mermi olduğunu bilmediğini söyledi. Baldwin’in elindeki silahta gerçek mermiler olduğu ortaya çıktı.

Tüm ifadelerinde tetiği hiç çekmediği ve silahın yanlışlıkla ateşlendiğini iddia ettiği Alec Baldwin film setinin belgelerinden anlaşılmaktadır ve Baldwin tetiğe basarak defalarca ateş etme alıştırması yapmıştır.

Savcılar, Baldwin’in ilk ateşli silahlar eğitiminde bulunmadığına dikkat çekti.

Mahkeme, Alec Baldwin ve Hannah Gutierrez-Reed aleyhine karar verirse, ikisi de 18 aya kadar hapis ve para cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu