Haber

Adana’da terör örgütü YPG/PKK zanlısına 15 yıla kadar hapis

Adana’da terör örgütü YPG/PKK soruşturması kapsamında tutuklanan sanık hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Terör örgütüyle bağlantılı olduğu iddiasıyla 11 Nisan’da tutuklanan Suriye asıllı Azad M. hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlandı.

Azad M. hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” hatasından hazırlanan iddianame, Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Azad M, iddianamede, “2014 yılında Suriye’de YPG’ye katıldım. Örgüt içinde ideolojik ve silahlı eğitim aldım. Örgütsel eylemlerde kullanmam için bana kod isim verildi. Daha sonra ‘savaşçı’ olarak faaliyetlerde bulundum. Kobani’de bir mahalleye yabancıların girmesini engelleme görevi verdi. Ben de bir süre bu faaliyeti yürüttüm. Daha sonra örgütten ayrıldım ve kimseyle konuşmadım. Bildiğim her şeyi anlattım.” itirafları yer aldı.

Sanığın haklarında terör örgütüne üye olma işlemi yapılan zanlılarla irtibat halinde olduğunun, YPG/PKK içindeki faaliyetlerine ait silah fotoğraflarının da bulunduğu iddianamede yer aldı. dijital materyallerinde tespit edildi.

İddianamede Azad M.’nin YPG/PKK içinde aktif olduğu, örgütün Suriye’deki kamplarında silahlı eğitim aldığı, örgütün hücre evlerinde kaldığı, “savaşçı” olarak faaliyetlerde bulunduğu ve tutuklu bulunduğu ifade edildi. terör örgütünün işgal ettiği bölgede nöbet tuttuğu ve sanığın “silahlı terör örgütüne” üye olduğu belirtildi. “Hatasından dolayı cezalandırılması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu