Haber

Adıyaman’da ülkenin en büyük sahra eczanesi kuruldu

Adıyaman, Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerin başında geliyor.

Adıyaman’da çok sayıda bina gibi eczaneler de hasar gördü.

Kentte vatandaşların ilaç sorunu yaşamaması için harekete geçen Türk Eczacılar Birliği ve eczacılar odaları, Adıyaman’da Türkiye’nin en büyük sahra eczanesini kurdu.

Gezici eczanede 40 kişi çalışıyor

Yaklaşık 340 metrekare büyüklüğündeki çadırda kurulan eczanede vatandaşlara ücretsiz ilaç veriliyor. 40 kişinin 24 saat görev aldığı eczanede her gün yaklaşık 7 bin kişiye hizmet verildiği belirtildi.

“Yaralarımızı sarmak için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz”

Sahra eczanesinde yürütülen faaliyetler hakkında bilgi veren Şanlıurfa Eczacı Odası Süleyman Açar şu ifadeleri kullandı;

Eczacılar olarak hep birlikte yaralarımızı sarmak için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Türk Eczacılar Birliği ve Eczacı Odaları olarak uyarılarımıza hızla müdahale ettik. Bölgelerde sahra eczaneleri açtık. Çalışmalarımızı Türk Eczacılar Birliği ile uyum içinde yürütüyoruz. Şanlıurfa Eczacı Odası olarak Adıyaman 1 numaralı sahra eczanesinin uyumlaşmasını gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımız hiçbir koşulda mağdur olmasın diye her gün 40 çalışma arkadaşımızla hizmet veriyoruz. Yaklaşık 340 metrekare alana sahip Türkiye’nin en büyük sahra eczanesinde Türkiye’nin dört bir yanından çalışma arkadaşlarımız isteyerek çalışmaktadır.

“Vatandaşlarımızın ilaç konusunda rezil olmasını engelliyoruz”

Adıyaman Eczacı Odası Genel Sekreteri Yaşar Koca, vatandaşların ilaç sorunu yaşamadığını belirtti. “10 gündür bu hizmeti sunmak için yoğun bir çaba harcıyoruz. Türk Eczacılar Birliği ve diğer odaların katkılarıyla merkezler oluşturduk. Yoğun bir gayretle hizmet vermeye devam ediyoruz. Mümkünse ilimizde eczaneleri faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz. Ancak birçok eczacımız yakınlarını kaybetmiş veya şehri terk etmiştir. Bunu sürdürerek vatandaşlarımızın uyuşturucu mağduru olmalarını engellemeye çalışıyoruz” dedi.dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu