Haber

Büyük Bingöl Spor Futsal Süper Ligi’nde yarı finalde

Bingöl Yeni TV / BİNGÖL (İGFA) – Büyük Bingöl Spor, yurt içinde üst düzeyde mücadele eden ve Bingöl’ü Futsal Üstün Lig’de temsil eden bir takım. UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne katılmayı hedefleyen kadro, ligi ikinci sırada tamamladı. Yarı final karşılaşmaları 12 Haziran Pazartesi ve 13 Haziran Salı günleri saat 19:00’da Karşıyaka Spor Salonu’nda oynanacak.

Ligde ikinci sırada yer alan ekip, yarı final maçını Bingöl’de oynayacak ve rakibi Diyarbakır Alipaşa Spor olacak. Diyarbakır Alipaşa Spor ise çeyrek finalde Sakarya’yı mağlup ederek yarı finale yükseldi.

Büyük Bingöl Spor yarı final karşılaşmasını kazanırsa finalde İstanbul Şişli SK ile karşılaşacak. Grup şampiyon olursa TFF Futsal Büyük Ligi’nin şampiyonu olacak ve Bingöl’ü UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde temsil etme hakkı elde edecek.

Bu turnuvada dünya devlerinin yer aldığı Barcelona gibi gruplarla rekabet etme imkanı bulacaklar.

Kulüp yöneticisi Ömer Yılmaz, takımın elde ettiği başarıya rağmen yine de sahipsiz kaldığına dikkat çekerek, taraftarları yarı final ve özellikle UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi hedefine sahip çıkmaya çağırdı. Yılmaz, “Tamamı şehrimizin gençlerinden oluşan takımımıza destek vererek, bu tarihi maçlarda tribünleri doldurarak tüm halkımızı UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi yolunda play-off yarı finale davet ediyoruz. Unutmayın, siz yoksanız biz eksikiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu