Haber

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Turkcell GranFondo İstanbul Yol Bisikleti Yarışına Başladı

gençlik ve SporBeykoz Belediyesi önünde düzenlenen Turkcell GranFondo İstanbul Yol Bisikleti Yarışı’nın startını Bakan Osman Aşkın Bak, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ile birlikte verdi.

Yarışın başlamasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bak, çok keyifli bir faaliyet içerisinde olduklarını belirterek, “Bakanlık olarak ülkemizde bisiklet sporunun gelişmesi için federasyonumuz ve sponsorlarımızla birlikte çalışıyoruz. bir yaşam tarzıdır bunu Avrupa’da ve birçok ülkede görebiliyoruz Fransa’da İtalya’da Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde bisiklet çeşitleri var Cumhurbaşkanlığımız himayesinde bisiklet çeşitlerini organize ediyoruz. seyahat ederken kısa molalar.” ifadelerini kullandı.

Herkesin spor yapması gerektiğini vurgulayan Bak, “Yaklaşık 1300 katılımcı var. Kısa ve uzun parkurlarımız var. Kısa kulvarda katılım daha fazla. Sporculara başarılar diliyoruz. Herkesin spor yapmasını istiyoruz. Liderlikte Cumhurbaşkanlığımız döneminde Türkiye’de çok sayıda spor tesisi yapıldı, biz de bisiklete değer veriyoruz ve gelişmesini istiyoruz.” dedi.

Yarışa büyük ilgi

Turkcell Granfondo İstanbul Yol Bisikleti Yarışı’na 38 ülkeden amatör bisikletçiler katılıyor.

Hidiv Kasrı, Anadolu Hisarı ve Küçüksu Kasrı gibi İstanbul’un tarihi mekanlarından geçecek olan bisikletçiler, yarışı Beykoz Korusu’nda tamamlayacak.

haberanamur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu