Haber

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi Silahlı Saldırıya İlişkin Açıklamada Bulundu

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Küçükçekmece’deki silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Çebi, “Sayın Aziz Yeniay’ın bölge ziyareti sırasında yaşanan olayın siyasi bir boyutu olmadığını sizlerle paylaşmak isterim. Bu tür şiddet olaylarının toplumumuzun huzurunu bozmasını şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Kirli ve teyit gerektiren bilgilerin anında haber kanalları üzerinden servis edilmesini doğru bulmuyorum.”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, AKP’nin İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkanı Adayı Aziz Yeniay’ın bir derneğe yaptığı seçim ziyareti sırasında derneğin bulunduğu cadde başında silahlı saldırıya ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Çebi’nin X hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Küçükçekmece Kanarya İlçesi’nde meydana gelen silahlı saldırının gündemini yakından takip ediyoruz. Öncelikle saldırıda yaralanan komşumuza acil şifalar diliyorum. Olayın yaşandığını sizlerle paylaşmak isterim. Sayın Aziz Yeniay’ın bölge ziyaretinde yaşananların siyasi boyutu yoktur. Bu tür şiddet olayları toplumumuza zarar vermektedir.” “Barışı bozmasını şiddetle kınıyor ve kınıyorum. Ayrıca kirli ve teyit gerektiren bilgilerin haber kanallarında anında servis edilmesini de doğru bulmuyorum.”

ÇELİK: “DEVLETİ TEMSİL EDEN KİŞİ VE KURUMLARI KAMUYU DOĞRU BİLGİLENDİRMEYE DAVET EDİYORUZ”

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de Başkan Çebi’nin paylaşımından alıntı yaparak şu açıklamayı yaptı:

“Küçükçekmece’deki baskında yetkililerin yaptığı açıklamaların aksine herhangi bir can kaybının yaşanmaması bizi sevindirdi. Baskında yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Saldırının saldırı olduğu bilgisini de aldık. Siyasi değil. Devleti temsil eden kişi ve kurumları kamuoyuna gerçek bilgiler sunmaya ve kontrolden çıkan yasa dışı silahlanmanın sonuçlarıyla ilgili endişelerimizi dile getirmeye davet ediyoruz.” Bir kez daha hatırlatıyoruz.”

habergole.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu