Ekonomi

Morgan Stanley, Nio için notunu koruyor

Yazar – Michael Elkins

Analistler, Nio Inc’in (NYSE: NIO ) için “ağırlığı artırma” derecesini ve 16,10 dolarlık fiyat noktasını yineledi. Şirkete göre, talepteki bu düşüş, esas olarak, teslimatlarda/üretimde COVID-19’un neden olduğu kesintilerin yanı sıra büyük şehirlerde artan olayların neden olduğu devam eden tedarik kısıtlamalarını yansıtıyor.

Analistler şunları yazdı: “Tahminlerdeki bu düşüş, NIO’nun hisse senedi performansını azaltabilir, ancak Çin’in yeniden açılmasının etkileri sektör çapında ve muhtemelen geçici olacağından, bizim görüşümüze göre ciddi satışları tetiklememeli. Pazarın mağazanın hızına yeniden odaklanmasını bekliyoruz. trafik/sipariş toplama önümüzdeki aylarda toparlanacak.”

Nio, 24 Aralık’ta şirketin 2022 NIO Günü’ne ev sahipliği yaptı. Araba üreticisi, üçüncü nesil pil değiştirme istasyonları ve NIO telefonları için birkaç sınırlı güncelleme yayınladı. Şirket ayrıca EC7 ve yeni ES8’i resmi olarak piyasaya sürdü. Her iki model de NIO’nun en son elektrikli tahrik sistemi, AQUILA otonom sürüş donanımı ve ikinci nesil dijital kokpit ile ikinci nesil platform üzerine inşa edilmiştir.

Nio, 2023’te beş yeni model piyasaya sürmeyi planlıyor, ancak şimdiye kadar yalnızca iki tanesi piyasaya sürüldü. Şirket ayrıca etkinlik sırasında resmi olarak 2023 baharında piyasaya sürüleceği söylenen NIO Phone’un karelerini de tanıttı.

Nio hisseleri piyasa öncesi %1.19 yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu