Haber

Özdağ: “Mansur Bey ‘Ben kalıp çöpleri temizleyeceğim’ derse bu onun sorunu”

Daha önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı Millet İttifakı’na cumhurbaşkanı adayı göstermeye davet eden Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, “Mansur Bey aday olmak istemiyorsa biz ne yapalım? Belediye başkanı ‘dese’ Ben kalıp çöpleri toplayacağım’, bu onun sorunu’ dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adaylığı için muhalefete çok sayıda çağrıda bulunurken, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Yavaş’ın adaylığıyla ilgili tartışmalı ifadeler kullandı.

Özdağ, katıldığı bir televizyon programında Mansur Bey’in cumhurbaşkanı adaylığı hakkında bir talebiniz veya fikriniz var mı?’ sorusuna şu şekilde cevap verdi:

‘Aylardır Mansur Bey’i benden başka destekleyen olmadı. Mansur Bey benim kadar kendine destek olmuyor ama benim de bir sonum var. Mansur Bey aday olmak istemiyorsa, aday olmak istemiyorsa biz ne yapalım? Belediye başkanı olarak kalıp İstanbul ve Ankara’nın çöplerini temizleyeceğim diyorsanız, o onun sorunudur. Ancak başkan olmak aynı zamanda bir iddiayı da gerektiriyor.

“Cesur davranma zamanı” ?

Özdağ, ‘Sn. Mansur Yavaş, bu argümanla Türk halkının karşısına çıkıp takviye talep etmelidir’ ve şöyle devam etti:

‘Kemal Bey’in izni olmadan cumhurbaşkanı adayı olmayacağım.’ Bu nedenle Mansur Bey’in cesur davranmasının zamanı gelmiştir.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu