Haber

Sabah Yazarı, Sahte Doktora Sahip Çıktı: “Yok mu Ayşe’yi Burslu Okutacak Bir Tıp Fakültesi?”

Sabah yazarı Melih Altınok, Tekirdağ’da yakalanan sahte doktor Ayşe Özkiraz’ı bugünkü köşesine taşıdı. Altınok, yazısında ‘Profesörlerin ‘Hastaneye ayak sürüyerek gidiyoruz’ dediği bir ortamda Ayşe’nin meslek aşkının cesaretlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yok mu tabip olmak için yanıp tutuşan bu kızı burslu okutacak bir tıp fakültesi?‘ ifadelerini kullandı.

Türkiye günlerdir tıp fakültesini kazandığını söyleyerek ailesini, çevresini, hatta bence kendisini de kandıran, hastanede ameliyatlara bile giren 20 yaşındaki Ayşe Özkiraz’ı konuşuyor. Genç kız soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Konuyu bugünkü köşesine taşıyan Sabah muharriri Melih Altınok’un görüşleri ise biraz daha farklı. Altınok yazısında, “Bir ergenin kimseye zarar vermeyen yalanı gözüme pembe değil pespembe görünüyor” tabirlerini kullandı.

Altınok ayrıyeten, “Olan olmuş. Kimse zarar görmemiş. Mimar rolü oynasaydı aynı çağrıyı güzel sanatlar fakültelerine de yapardım” dedi.

Altınok’un yazısından öne çıkan bölümler şöyle: 

‘Profesörlerin ‘Hastaneye ayak sürüyerek gidiyoruz’ dediği bir ortamda Ayşe’nin meslek aşkının cesaretlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yok mu tabip olmak için yanıp tutuşan bu kızı burslu okutacak bir tıp fakültesi? Olan olmuş. Kimse ziyan görmemiş. Mimar rolü oynasaydı birebir çağrıyı hoş sanatlar fakültelerine de yapardım.’

‘Resmi tedavi protokollerini bilimsel süzgeçten geçirmekten imtina eden hekimlerim mesleki yeterliliğini sorgulamıyor. Dolayısıyla kusura bakmayın… Bunca ‘gerçek doktorun’, bilimin yerine ikame edilen akademinin organize yalanı izaha muhtaç halde orta yerde dururken bir ergenin kimseye zarar vermeyen yalanı gözüme pembe değil pespembe görünüyor’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu